fbpx

KÖÖMEN

MEIE MISSIOON

Köömen catering pakub autentset Araabia toiduelamust. Armastusega, põlvest põlve pärandatud retseptide järgi. 

Köömen on sotsiaalne ettevõte. Pingutame, et sisserändajad saaksid arendada oma eesti keelt ja õppida tundma kohalikku töökultuuri – läbi praktilise töökogemuse. Aitame neil integreeruda Eesti ühiskonda ja samal ajal anda võimaluse meile tutvustada oma kultuuri ja toidu paremikku. Pakume toitlustust ettevõtetele, avalikule sektorile ja eraisikutele. Unustamata juuri, kokkame oma maitse järgi, kuid õpime tundma kohalikke kombeid, keelt ja kultuuri. Ikka selleks, et iga sisserändaja tuleks edaspidi iseseisvalt toime. 

Nagu ütleb teine Araabia vanasõna: enne maja ostmist, vaata naabrid üle. Ja on majadega kuidas on, aga naabrid tunduvad vahvad. Nüüd pingutame naabrite naeratuse nimel. Seda tehakse samuti nii nagu ennemuiste: kopp-kopp ja hõrgutis nina alla. Siis teeb ehk teinekordki ukse lahti. 

Eestlased tunnevad köömneid kohaliku ürdina. Ja köömen ongi Eesti ürt. Kuid ta on ka Norra, Vietnami ja Iraani ürt. See rahvusvahelise haardega organism on kasvatanud juured nii Aasias, Euroopas, Põhja-Ameerikas kui Siberis. Võõrsõna köömen tuleneb saksakeelsest sõnast kümmel. Teadaolevalt võeti esimesed köömned kasutusse Babüloonias, tänasel Süüria territooriumil 2200 aastat tagasi. Seega võib köömneid pidada kaasaegse multikultuurse Euraasia seemneks, mis annab vürtsi, ergutab söögiisu ja toob rahva kokku. Nagu meiegi :).

Meie kokad

Köömen on sotsiaalne ettevõte ning meie tegevust toetab Heateo Mõjufond. Heateo Mõjufond on Eesti esimene filantroopia fond, mis panustab mõjusatesse ühiskondlikesse algatustesse. Fondi panustavad ühiselt Eestist hoolivad eraisikud ja ettevõtted. Fond toetab algatusi, mis lahendavad teravaid probleeme Eesti ühiskonnas nagu nt haridus, sotsiaalne ebavõrdsus, rahvatervis, keskkond.