fbpx

Meist

MEIE PÕHIMÕTTED

Käsitöö

Meie toite valmistavad rändetaustaga kokad, kes valmistavad toite põlvest põlve pärandatud retseptide järgi – käsitööna ja naturaalsetest komponentidest. Meie köögis sa maitsetugevdajaid või mikrolaineahju ei leia.

Autentsus

Meie falafelites pole jahu, et seda odavamaks teha, ega Pärsia kokteilides chia seemneid basiilikuseemnete asemel, kuna viimast on keeruline leida. Kui tellid meie käest Süüria rahvuskööki, siis see on loodud meie Süüria koka poolt, põlvest põlve pärandatud retseptide järgi. Ja nii on see kõigi meie rahvusköökidega.

Naturaalsus

Me hoolime kvaliteetsetest maitsetest, tervisest ja autentsusest. Me kasutame toidu valmistamisel vaid naturaalseid põhikomponente, just nii nagu seda on aastasadu tehtud.

Meie eesmärk on pakkuda toiduelamus, mille sarnast sa mujalt Eestis ei leia. Meie menüüs leiad retsepte ja toite, mida ei saa õppida isegi Euroopa parimates kokakoolides ning mille tehnika ja oskused on antud edasi aastasadu kestnud retseptide kaudu.
Maailmaköök – Nigeera, Süüria, Ukraina ja paljud muud riigid on meie köögi nurgakivi. Pakume toitlustust ettevõtetele, avalikule sektorile ja eraisikutele. Unustamata juuri, kokkame oma maitse järgi, kuid õpime tundma kohalikke kombeid, keelt ja kultuuri.
Eestlased tunnevad köömneid kohaliku ürdina. Ja köömen ongi Eesti ürt. Kuid ta on ka Norra, Vietnami ja Iraani ürt. See rahvusvahelise haardega organism on kasvatanud juured nii Aasias, Euroopas, Põhja-Ameerikas kui Siberis.
Võõrsõna köömen tuleneb saksakeelsest sõnast kümmel. Teadaolevalt võeti esimesed köömned kasutusse Babüloonias, tänasel Süüria territooriumil 2200 aastat tagasi. Seega võib köömneid pidada kaasaegse multikultuurse Euraasia seemneks, mis annab vürtsi, ergutab söögiisu ja toob rahva kokku. Nagu meiegi 🙂

MEIE MISSIOON

meie ühiskondlik mõju

Köömen on sotsiaalne ettevõte. Meile on tähtis tuua Eesti toidumaastikule uusi põnevaid maitseid, mida mujalt juba naljalt ei leia. Sama tähtis on aga ka meile meie ühiskondlik mõju. Töötame selle nimel, et iga motiveeritud ja kokandushuviline rändetaustaga inimene leiaks Eestis töö ning väljundi. 

Oskus teha imemaitsvat baklavat või mõnusat tummist borši ei tähenda, et inimene leiab kohe Eestis töö. Uks Eesti tööturule võib olla ikkagi kinni ja päris pikka aega. Meie soovime seda muuta. Köömen viib läbi 6 kuulist arenguprogrammi, mis pakub praktilist eesti keele õpet, töökogemust ning toetab orienteerumist Eesti töökultuuris. 

Meie eesmärk on, et iga pagulane või rändetaustaga inimene, kes meie arenguprogrammi läbib, oskab selle lõpuks suhtlustasandil eesti keelt, orienteerub kohalikus töökultuuris ning tal kõik vajalikud tööalased oskused, et leida vääriline töö Eestis ning rakendada oma potentsiaali.

Köömne tegevustes on osalenud inimesi Eritreast Süüriani, kuid praegu on meie fookus Ukraina pagulaste toetamisel. Soovime, et meie arenguprogramm aitaks leida võimalikult paljudel Ukraina pagulastel väärilise töökoha või miks ka mitte – olla esimeseks sammuks oma kohvikuga alustamisel.

Hindame oma ühiskondlike tegevuste tõenduspõhisust, seega tegelema jooksvalt ka mõjuhindamisega, et olla kindlad, et aitame päriselt ühiskonda lõimumisele kaasa. 

Köömen arenguprogrammi on aidanud välja töötada Avatud Eesti Fond, Heateo Sihtasutus, Kodanikuühiskonna Sihtkapital, kuid märkimisväärne meie finantseeringust tuleb siiski meie ettevõtlustegevusest. Seega – iga ost mille sa teed, toetab motiveeritud sisserändajate ja pagulaste lõimumist meie ühiskonda.

MEIE MEESKOND

Jameela

Köömen. Jameela Catering Juht

Catering juht

“Ma usun, et toit toob ühe laua taha kokku inimesi erinevatest kultuuridest – pole vahet, mis vanus, riik või religioon. Ma olen õnnelik kui inimesed valmistavad koos minuga toitu, sest see meenutab mulle mu kodumaad ning hetki, kui kogu perega koos toitu valmistame.

Olen ise Eestis õppinud ka uute toitude tegemist – minu absoluutsete lemmikute hulka kuulub nüüd rosolje, mida valmistan ikka ja jälle!”

Luqman

Köömen. Luqman Kokk

Kokk

“”

Pauline

Kokk

“”

Natalia

Kokk

“”

Alisa

Mõjujuht

“”

Dan

Köömen. Dan Prits Eestvedaja

Eestvedamine

“Mind on alati paelunud uued põnevad retseptid – ka kodus kokates kordan retsepte harva ning katsetan alati uusi kaugete maade toite. Eestisse on saabunud palju inimesi, kellel on kokkamise peale kätt ja retseptivaramus hunnikus rahvusköökide pärle ning Köömenis tahame tuua uued põnevad ja autentsed maitsed kohalikule toiduskenele – samal ajal toetades meie uute kaasmaalaste lõimumist meie ühiskonda”

ÜldInformatsioon

MTÜ Köömen on sotsiaalne ettevõte. Tahame pakkuda kvaliteetsed ja autentset toiduelamust, kuid samal ajal läbi selle panustada ka sisserändajate lõimumisse. Oma tegevustes peame oluliseks läbipaistvust ja avatust ning järgime ka Vabaühenduste Liidu eetilise tegevuse põhimõtteid.

MTÜ Köömen

Registrikood: 80560977

KM kohustuslase nr: EE102525221

Juriidiline aadress: Lutsu 3, Tartu

Kohvik: Küütri 2, Tartu

TOETAJAD

Meie äriplaani väljatöötamist ning sekkumismudeli piloteerimist on toetanud Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja Siseministeerium.

Köömne laienemist ning arenguprogrammi arendamist  toetab Active Citizens Fund

Köömne tegevuste süstematiseerimist ning meie laienemist toetab Heateo Sihtasutuse Mõjufond.